FAIL (the browser should render some flash content, not this).

Wspierają nas

Aktualności

20 maja 2012  o  godz. 10-tej  organizujemy pod patronatem senatora RP Andrzeja Szewińskiego
 Marszałka Woj. Śląskiego Adama Matusiewicza oraz WÒjta Gminy Konopiska Jerzego Sochy

MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCIA

"Prometeus - Cup 2012"

Patronat medialny nad zawodami sprawuje TVP KATOWICECATERING - SPONSOR Artur Brędzel "Elar" www.catering-elar.pl
Wspierają nas GMINA KONOPISKA , BS KONOPISKA ,DECATHLON , HDI
 Turniej będzie to jedną z atrakcji DNI KONOPISK
 


KONCERT W MUZEUM MONET I MEDALI JANA PAWŁA II

W niedzielę 13 maja 2012r. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo ich Rodzin i Przyjaciół Prometeus zorganizowało w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie wyjątkowy koncert w rocznicę zamachu na błogosławionego Jana Pawła II.

Koncert zorganizowano dla bp Antoniego Długosza. Swoimi talentami obdarowały nas dwie Anie z Blachowni, Robert z Częstochowy oraz "Pszczółki" ze Świetlicy Integracyjnej w Częstochowie w składzie Emilka, Paweł, Basia, Iza, Madzia, Monika, Wiola, Ula, Ewelina, Aneta, Monika. Program zaaranżowała Dorota Jakiel. Po koncercie zwiedzaliśmy muzeum.

Dziękujemy właścicielowi muzeum Krzysztofowi Witkowskiemu za udostępnienie muzeum, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie występu, który dostarczył wielu wzruszeń nie tylko biskupowi, ale również osobom niepełnosprawnym, opiekunom i licznie zgromadzonej publiczności.

Pozdrawiam
Waldemar Trószyński
GCKiR
>> zobacz galere...


MAMY JUŻ NOWĄ HALĘ SPORTOWA - RELACJA   

    


Galeria zdjęć cz1

Galeria zdjęć cz2

W sobotę 10 grudnia odbyły się  „Prometeus – Barbórkowe Międzynarodowe Integracyjne Zawody Paraolimpijskie BOCCIA". Turniej rozegrano pod patronatem Senatora RP  Andrzeja Szewińskiego i Marszałka Województwa Śląskiego  Adama Matusiewicza oraz Wójta Gminy Konopiska  Jerzego Sochy. Gospodarzem imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”  był Zespół Szkolno-Przedszkolny im M . Kopernika w Hutkach.  W zawodach  uczestniczyło 78  zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach.  Najlepszych nagrodzono  pucharami.


Oto wyniki w poszczególnych  kategoriach :
kat.   BC2
1. Konrad   LIPOWSKI             Formacja KONAR Warszawa
2. Edward  GAWROŃSKI         WTZ  PINCZÓW
3. Anna      BOJDA                 Jaworzno

kat.   BC3
1. Łukasz   BROŻEK             Formacja KONAR Warszawa  
2. Kamil     SZELĄG             Formacja KONAR Warszawa

kat. INTEGRACYJNA
1. Paweł    KUBANEK-SAŁAGA     WTZ  PINCZÓW
2. Edyta    BARAN                      WTZ  PINCZÓW
3. Ania      TOKARSKA                START Katowice

kat. OPIEKUN
1.Jolanta   BROŻEK                     Formacja KONAR Warszawa  
2.Andrzej  TOMŻYŃSKI               "Prometeus" Kopnpiska
3.Halina    LIPOWSKA                 Formacja KONAR Warszawa

kat. MAŁOLAT
1. Ania      PYRKOSZ                   "Prometeus" Konopiska
2. Paulina SOCHA                       "Prometeus" Konopiska
3. Łukasz SUDOŁ                         FAR   Katowice

w kat.DZIECI :Oliwka Pyrkosz ; Bartek Trószyński ; Piotrek Pyrkosz wszyscy "Prometeus" Konopiska

 

Jak zapewnia jednak prezes „Prometeusa” Waldemar Trószyński,  jak na olimpiadę przystało, wszyscy byli zwycięzcami i dlatego każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Sportową rywalizację poprzedziła część artystyczna. Wystąpiły: Ania Karyś, Oliwia Pyrkosz, Bartek Trószyński oraz  harcerze drużyny NIEPRZETARTEGO SZLAKU ZHP "Pszczółki". A w trakcie przerwy obiadowej czas umilił występ KGW z Hutek.
Uczestnicy tej integracyjnej  imprezy pragną podziękować wszystkim tym, którzy wsparli  stowarzyszenie przy organizacji tej imprezy, a byli to:  senator Andrzej Szewiński ;  wójt Jerzy Socha zastępca wójta Magdalena Jarosz - Wawrzyńczak ; Krzysztof i Piotr Witkowscy "President" ; Starostwo Powiatowe w Częstochowie ; Artur Brędzel ; Owczarek "Junkers" ; Henryka Nieszporek  oraz Tomasz Hrabański i Jacek Kasprzyk ISD Huta Częstochowa sp. z o.o


 03.11.2011

Galeria zdjęć

Niecodzienny koncert odbył się w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach. Na zaproszenie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeusz” w świątyni wystąpili niepełnosprawni w całej Polski. Koncert odbył się pod hasłem „Tacy sami, uczymy się, bawimy i gramy”.

W trakcie koncertu zaprezentowano znane i popularne przeboje. Zaśpiewali je uznani, niepełnosprawni wykonawcy: Ania Kłos, Ania Ilminowicz, Kasia Rudnik, Natalia Smogulecka, Daria Barszczyk, Ania Karyś, Marta Tomczyńska, Agnieszka Rejtczak, Dariusz Buczek, Michał Wiśniewski, Szymon Borkowski, Kamil Czeszel. Do występów przygotowały ich Katarzyna Piasecka i Aleksandra Stano – instruktorki śpiewu.

Pomysłodawcami i głównymi organizatorami koncertu byli: prezes „Prometeusa” - Waldemar Trószyński i wice prezes - Edward Bałdyga. Współorganizatorem koncertu  była Fundacja Inicjatyw na Rzecz Niepełnosprawnych "Pro Omnibus" z Ciechocinka.

Razem z mieszkańcami gminy Konopiska koncertu wysłuchali: senator RP Andrzej  Szewiński  oraz wójt Jerzy Socha oraz radni Rady Gminy Konopiska.

Przed koncertem zwiedziliśmy wraz z gośćmi z PRO OMNIBUSA Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie , które powstało dzięki fascynacji Prezesa Firmy President Elektronics Poland - Pana Krzysztofa Witkowskiego osobą błogosławionego Jana Pawła II

24.10.2011


09.09.2011

Galeria zdjęć cz1

Galeria zdjęć cz2

W piątek 9 września 2011r  na stadionie lekkoatletycznym w  Częstochowie nastąpiło otwarcie OLIMPIADY RAZEM 2011 . W integracyjnym mitingu wzięło udział około 600 osób z 20 placówek i instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi w Częstochowie i regionie. Impreza rozpoczęła się odegraniem hymnu narodowego , hymnu olimpijskiego , wciągnięciem na maszt flagi olimpijskiej ,zapaleniem znicza olimpijskiego. Następnie poleciały w niebo gołębie i zaczęły się igrzyska - idea paraolimpizmu , sportowa rywalizacja i dobra zabawa była tu najważniejsza.
Członkowie naszego stowarzyszenia "Prometeus" zademonstrowali swym koleżankom i kolegom paraolimpijską dyscyplinę BOCCIA i brali udział w innych konkurencjach.
Dzień zakończył mecz siatkówki poświęcony pamięci

Arkadiusza Gołasia rozegrany pomiędzy TYTAN AZS CZĘSTOCHOWA  a FART KIELCE   ( 0:3)  po którym był koncert EWY FARNY  z zespołem.

18.06.2011

Galeria zdjęć

18.05.2011r w godzinach od 10-tej do 13-tej na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbyła się Letnia Olimpiada Sportowa " Przełam Bariery z ISD Huta Częstochowa " brały w nim udział Szkoły Specjalne i Ośrodki pomocy Społecznej z Częstochowy. Głównymi organizatorami imprezy byli Miasto Częstochowa i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie . Olimpiadę wspierała ISD Huta Częstochowa Sp. z O.O.
"Prometeus" na tej Olimpiadzie promował naszą Gminę poprzez prezentacje  paraolimpijskiej dyscypliny sięgającej  czasów starożytnych , gdyż Bocce (lub Bocci, Boccie) to dyscyplina sportu ściśle związana z pétanque, bowls, grą prowansalską pochodzącą z gry granej w starożytnym Imperium Rzymskim
 

Prometeus - Cup 2011
 

Galeria zdjęć

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus" w Konopiskach było organizatorem drugiej edycji  Integracyjnych Paraolimpijskich Zawodów BOCCIA  "Prometeus - Cup 2011" które były objęte patronatem SENATORA RP Andrzeja Szewińskiego  , MARSZAŁKA Woj. Śląskiego Adama Matusiewicza i WÓJTA  Gminy Konopiska Jerzego Sochy i dobywały się w trakcie  X DNI KONOPISK 22.05.2011r. Dodatkowymi atrakcjami zawodów były : pokaz sztuk walki , szermierka na wózkach i możliwość jazdy na SPECJALNYCH  DRAISIN
 

Puchar "Prometeus-Cup 2011" ufundowany przez SENATORA RP ANDRZEJA SZEWIŃSKIEGO  zdobyła  Katarzyna MIKOŁOWSKA - "RatownikGórniczy" Jaworzno pokonując w finale Pawła NOWAKA WTZ  Pinczów
Puchary w pozostałych kategoriach zdobyli:

kat. I  osoby niepełnosprawne powyżej 14lat
 

1- Paweł Nowak  - WTZ Pinczów
2- Mateusz Proksa - "Ratownik Górniczy" Jaworzno
3- Bartosz Szydłowski - WTZ Pinczów


kat. II osoby niepełnosprwane do lat 14-tu

1- Ania Płaneta  -  "Prometeus"
2- Dawid Jabłoński - "Prometeus"
3- Paulina Socha  - "Prometeus"


kat. III  integracyjna
 

1- Katarzyna Mikołowska - "Ratownik Górniczy"
2- Anna Martirosyan  -  "Prometeus"
3- Natalia Stachurska
kat. IV  opiekunowie

1- Konik Karol  -  WTZ Libiąż
2- Nina Pyrkosz - "Prometeus"
3- Elżbieta  Pinkosz  "Prometeus"


kat. dzieci do lat 7

- Iwonka Skalik ; Bartuś Trószyński ; Oliwia Pyrkosz

        Koordynatorzy zawodów:
           Prezes "Prometeusa"                Wiceprezes "Prometeusa'
           Waldemar Trószyński                  Edward Bałdyga
 

 

22.02.2011

Fotorelacja

NURKOWANIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

 

18 lutego o godzinie 17.00 w szkole podstawowej w Rększowicach koło Częstochowy odbyło się spotkanie poświęcone tematyce nurkowania osób z niepełnosprawnością. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo i Rodzin i Przyjaciół "PROMETEUS" oraz grupę nurkową SCUBAGANG DIVING TEAM. Instruktor nurkowania Michał Hetmańczyk poprowadził wykład, podczas którego zachęcał do wzięcia udziału w kursach nurkowania dla osób z niepełnosprawnością w systemie HSA
(Handicapped Scuba Association).

Nurkowanie jest doskonałą, choć nadal mało znaną, formą aktywności dla osób niepełnosprawnych. Swobodne poruszanie się w toni wodnej daje poczucie niezależności, co ma szczególne znaczenie dla osób spędzających większość swojego życia na wózkach inwalidzkich, a także posiadających inne ograniczenia fizyczne. Nurkowanie pomaga odkryć nieznane dotąd możliwości ruchowe własnego ciała, uwierzyć we własne siły i przekroczyć barierę fizycznej niepełnosprawności. Zanurzenie w podwodnym świecie dla niektórych może być momentem przełomowym, a dla wielu pasją na całe życie.

W kursach nurkowych mogą brać udział osoby z urazami rdzenia kręgowego (zarówno para- jak i tetraplegicy),
a także osoby z porażeniem mózgowym, niewidome, głuchonieme, po amputacjach i z innymi dysfunkcjami fizycznymi.

Wykład został przyjęty bardzo entuzjastycznie a słuchacze, którym bardzo spodobała się możliwość odkrywania uroków podwodnego świata bez barier, wyrazili chęć dalszej współpracy.

 

08.01.2011

Fotorelacja

 


Zapraszaszamy do Wydarzeń


42-274   Konopiska
ul Towarowa 2

tel. (034) 328 20 06